اخبار انجمن
 
 
تاريخ خبر: 17اردیبهشت ماه1399 درگذشت نابهنگام بنیانگذار گروه کارخانجات مقصود
ضمن اظهار همدردی، مصیبت درگذشت نابهنگام مرحوم مغفور جناب آقای غلامرضا ایمانی بنیانگذار و مدیریت گروه کارخانجات مقصود را تسلیت گفته، برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای خانواده محترمشان صبر و شکیبائی از درگاه خداوند متعال آرزو داریم.
تاريخ خبر: 23ارديبهشت ماه1392 برگزاري نهمين كنگره سراميك
نهمين كنگره سراميك در تاريخهاي 25و 26ارديبهشت ماه1392 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار ميگردد. انجمن سراميك ايران به منظور تشويق پژوهشگران و صنعتگران تصميم به اختصاص جايزه به پيشكسوتان، اساتيد و صنعتگران گرفته است كه در اين كنگره اين جايزه به آقاي دكتر مارقوسيان تعلق ميگيرد. براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.icerscong.ir مراجعه كنيد.
تاريخ خبر: 8 شهريورماه 1391 دومين كنفرانس مديريت پسماند
دومين كنفرانس و نمايشگاه بين المللي مديريت پسماند، بازيافت و بيومس و كارگاه هاي آموزشي و تخصصي،از24تا27آبان ماه1391در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي گردد. ارسال مقالات و ثبت نام براي رزرو غرفه و حضور در كنفرانس و كارگاه هاي آموزشي و تخصصي از طريق سايت http://wastemanagement.simatin.ir يا آقاي مهندس حسيني 09124404601 انجام خواهد شد.
تاريخ خبر: 8 شهريورماه 1391 ارز مرجع
جانشين مديركل محترم امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت (جناب آقاي مهندس كريمي) در جلسه روز شنبه مورخ 4/6/91 در محل سالن كنفرانس شماره 3 ساختمان شهيد الهي، طبقه 11 به طور شفاهي اعلام كردند: ارز مرجع به جزء براي اولويتهاي 1 و 2 (كالاهاي اساسي، دارو و مواد اوليه دارويي) به ديگر بخشها اعم از توليدي و بازرگاني داده نخواهد شد و ثبت سفارشهاي پذيرفته شده تا تاريخ 18/4/91، احتمالاً در بانكها در صورت تامين ارز عمل خواهد شد.
تاريخ خبر: 17 دی 1390 وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش صنعت و معدن
همکاران میتوانند به سایتهای زیر مراجعه و با ثبت نام در آنها از دسترسی به امکانات آن بهره مند شوید. -سایت آمار وزارت صنایع و معادن: سامانه دسترسی به آمار تولید واحدهای صنعتی، صدور مجوزها و... www.amar.mim.gov.ir -سایت ستاد تحول اقتصادی: از طریق این سامانه میتوان با برنامه های بخش صنعت و معدن در طرح تحول اقتصادی آشنا شده و در صورت تمایل در مورد اطلاعات ارائه شده اظهار نظر نمایید یا پرسشی را مطرح کنید. www.stsm.ir -سایت مدیریت علم هم افزا: این سامانه دارای امکاناتی برای طراحی مناسب فرآیند برنامه ریزیها میباشد. www.bstsm.ir -سایت طرح تامین کالا: این سامانه محل عرضه محصولات نهایی، خدمات و تجهیزات صنعتی، مواد اولیه واحدهای تولیدی، اطلاعات سرمایه گذاری میباشد. www.behinyab.ir -پیامک: اگر یک پیام بدون متن به شماره 3000365 ارسال نمایید اخبار طرح تحول اقتصادی در بخش صنعت و معدن را برای شما ارسال خواهیم کرد. -تشکلهای صنعتی: بنگاههای صنعتی و معدنی از طریق تشکلهای خود میتوانند دیدگاهها و ملاحظات خاص خود را به اطلاع ما برسانند و در طراحی و اجرای پروژه ها مشارکت نمایید. -تلفن: سامانه پاسخگویی وزارت صنایع و معادن 09612 -برای اطلاع از جزییات برنامه ها و طرحها بسته حمایتی بخش صنعت و معدن علاوه بر شماره سامانه پاسخگویی میتوانید با شماره های سازمانهای صنایع و معادن استان تماس حاصل فرمایید.
تاريخ خبر: 31 شهریور 1390 استاندارد چینی اجباری شد.
برابر دستورالعمل صادره از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران استفاده از استاندارد 1164 ظروف چینی اجباری شد.
تاريخ خبر: 25 مهر 1389 افزایش قیمت پایه صادراتی ظروف چینی
پس از ماه ها پیگیری مستمر انجمن صنایع چینی ایران و به استناد مصوبه شماره 2178/411/89 مورخ 20/5/89 قیمت پایه صادراتی هر تن ظروف چینی از 3500 دلار به 4500 دلار افزایش یافت.
تاريخ خبر: 27 شهریور 1389 تصویب تجدید نظر سوم استاندارد ملی1164
پس از 15 ماه تلاش مستمر و برگزاری جلسات متعدد اعضاء انجمن با کارشناسان مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، پیش­نویس تجدید نظر سوم استاندارد ظروف چینی غذاخوری (استاندارد ملی شماره 1164) در دویست و نود و نهمین اجلاسیه کمیته ملی استاندارد روز یکشنبه مورخ 31/5/89 پس از مطالعه، بررسی و اصلاحات لازم به تصویب اعضاء حاضر در کمیته ملی رسید تا پس از ویرایش نهایی نسبت به چاپ و اجرای آن اقدام گردد.
تاريخ خبر: 11 اسفند 1389 هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران
به پیوست تصویر نامه مثبوت شماره 226703/60 مورخ 20/10/89 رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران در خصوص برگزاری هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران ایفاد میگردد. لطفاً دستور فرمایید در اسرع وقت ممکن نسبت به معرفی واحدهای برتر تحت پوشش آن تشکل به انجمن مدیریت کیفیت ایران اقدام و از نتیجه این دفتر را مطلع فرمایند. **احتراماً پیرو نامه شماره 36163 مورخ 15/6/88 سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران همانطور که مستحضرید، در اجرای مصوبه یکصد و چهارمین اجلاس شورای عالی استاندارد، برگزاری هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران از آذرماه سال جاری آغاز شده است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید سازمانها و واحدهای برتر وابسته به آن وزارتخانه را جهت شرکت در هشتمین دوره جایزه به انجمن مدیریت کیفیت ایران به عنوان مجری جایزه حداکثر ظرف یکماه معرفی نمایند. همچنین به منظور تشریح فرآیند مدل و توسعه نهضت کیفیت و تعامل بیشتر، مقتضی است فرد مسئول و مطلعی را به عنوان رابط به این انجمن معرفی فرمایید.
تاريخ خبر: 01 مرداد 1389 افتتاح سایت انجمن
از تاریخ 01/05/89 سایت انجمن صنایع چینی ایران رسماً راه اندازی شد.
12